rusça klavye - russisches alphabet - rusca klavye çeviri
Diller

Rusça tweet Google Rusça Google Çeviri


Rusça klavye çevrimiçi:

Bu Rus Klavyesi, bilgisayarınıza ve cep telefonunuza hiçbir şey yüklemeden Rusça harfleri çevrimiçi yazmanıza ve yazmanıza izin veren çevrimiçi bir Rusça klavyedir. Bu sanal Çevrimiçi Rusça klavye ile Rusça harfleri yazmak için bilgisayar klavyenizi veya farenizi kullanabilirsiniz.

Klavyemde nasıl Rusça yazarım?

Hiçbir şey yüklemenize gerek yok, metninizi girmek için aşağıdaki sanal Rusça klavyeyi kullanın. Bu sayfada, fiziksel klavyeniz de Rusça girecektir.

Büyük harf girmek için fiziksel klavyede [Shift] tuşunu basılı tutun, harfler büyük harf olur. İşiniz bittiğinde, bir dosyaya kaydedebilir veya Facebook, Google+, Twitter veya e-posta hesabınıza kopyalayabilirsiniz. Kopyalamak ve yapıştırmak için tüm metni vurgulamak için [Tümünü Seç]'e basın, ardından fiziksel klavyede kopyalamak için [Ctrl] + [c] ve yapıştırmak için [Ctrl] + [v] tuşlarına basın.

rus klavye düzeni

Russian Keyboard layout is any specific physical, visual or functional arrangement of the keys, symbols or key associations (respectively) of a computer keyboard, cell phone or other computer-operated typographic keypad.according to wikipedia.

russisches alphabet - rusca klavye

russisches alphabet

Bu çevrimiçi klavye, Rusça harfleri sese dayalı olarak QWERTY tuşlarıyla eşleştirmeye çalışan AATSEEL klavyesinin öğrenmesi ve yazması kolay rus alfabesi ve fonetik düzenine karşılık gelir - örneğin, p (p'ye benzer) tarafından yazılır P'ye basmak Fonetik düzen ABD'de Rus çevirmenler, öğretmenler, Rusça öğrenenler vb. tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Rusya'da kullanılan düzeni arıyorsanız, Apronus'tan bu Rusca klavyeyi deneyin.

Rusça fonetik klavye nedir?

rusça klavye fonetiği, Amerikan İngilizcesi QWERTY klavyeler için tasarlanmıştır. Çoğu tarayıcıda QWERTZ klavyelerde çalışır. AZERTY klavyelerle uyumlu değildir. fonetik bir düzen elde etmek için Fonetik Klavye düğmesini tıklayabilirsiniz.

Kiril klavyesi:

Çevrimiçi Kiril alfabesini nasıl yazarım?

JCUKEN, aşağıdakiler için temel Kiril klavye düzeni olarak kabul edilebilir. bilgisayarlarda ve daktilolarda Rus dili. Daha önce, Rusya'daki temel düzen JIUKEN (YIUKEN) idi, ancak 1917 Rus alfabe reformu Ѣ, I, V ve Ѳ harflerini kaldırdığında yerini JCUKEN aldı. Reformdan sonra Ъ harfinin kullanımı önemli ölçüde azaldı.

rus alfabesi klavyesi

Rusça alfabe klavyesi almak için Rusça Klavye düğmesini tıklayın.

Transkripsiyon Latin karakterlerini kullanır:

Kiril karakteri

 ж 

 й 

 х 

 ц 

 ч 

 ш 

fonetik

 /ʐ/ 

 /j/ 

 /x/ 

 /ts/ 

 /tɕ/ 

 /ʂ/ 

Birçok kişi "Rus alfabesi" ve "Kiril" terimlerini eşanlamlı olarak kullanır, ancak "Kiril" aslında daha geniş bir terimdir. Kiril alfabesinin Rus, Belarus, Ukrayna, Tatar, Başkurt ve Bulgar alfabeleri de dahil olmak üzere birçok varyasyonu vardır. Bu nedenle bu sayfanın adı "Kiril" değil "Rusça Klavye"dir.

[Ctrl]+[C]'yi kopyalayın ve [Ctrl]+[V] Yapıştırın

Cep telefonlarında ve tabletlerde: Metni kopyalamak için metin alanının içinde basılı tutun. Ardından metni Facebook, Twitter, e-posta veya bir arama uygulaması gibi herhangi bir uygulamaya yapıştırabilirsiniz.

Rusca klavye düzeninde Esc tuşuna basmak, fare girişini sanal QWERTY klavye ile sanal Rusça klavye arasında değiştirir. Anahtar ayrıca klavye giriş dönüştürmesini etkinleştirir/devre dışı bırakır. Klavyede Esc tuşuna basmak da aynı işleve sahiptir.

Klavyede görünmeyen ek Rusça harfleri görmek için Shift tuşuna basın.

En iyi ücretsiz rusça klavye

Russian keyboard

clavier russe

Rusça klavye

russische Tastatur

tastiera russa

teclado ruso

Русская раскладка клавиатуры

rusça klavye çevirisi

İnternetteki İngilizce google'a Çevirmek için En İyi Rusça Klavye, Web'de arama yapın, E-posta gönderin ve bu çevrimiçi sanal ekran ile arkadaşlarınızla paylaşın.

rusça klavye çıkartmasını ebay...